Jak Se Vítězky Miss Universe Za Posledních 70 Let Změnily

Anonim

Donald Trump poprvé pomohl ruské dívce stát se královnou země. Oksana Fedorova však byla rychle zbavena koruny.

Image
Image

Po skončení druhé světové války se svět zotavoval a pro rychlý návrat do normálního života potřeboval zábavu. Jednou z takových volnočasových aktivit byla soutěž Miss Universe, která vznikla v Kalifornii v roce 1952 díky společnosti Unviersal. Od té doby uplynulo téměř 70 let. Svět se změnil natolik, že v roce 2018 se soutěže poprvé zúčastnila transsexuální dívka.

Vítězové koruny dynastie Romanovců

V prvních pěti letech soutěže platilo pouze jedno pravidlo - dívka musí být ve věku od 17 do 24 let. Nikdo jim nezakazoval, aby se vzali, měli děti. První vítězka Armi Kuusela z Finska proto po svém manželství nepřestala být královnou krásy. Druhou Miss Universe v roce 1953 byla Francouzka Christian Martel, která měla v době vítězství stejně jako Finka 18 let. Výška dívky je pouze 167 cm. Podle současných parametrů modelu je to docela malé. Cílem soutěže bylo původně propagovat plážové výrobky. Nebyly to opravdu žádné soutěže, jen módní přehlídka a focení. Ale odměna byla nádherná. Vítěz získal korunu dynastie Romanovců, která stála spoustu peněz.

Slečna Drsňák

Pravděpodobně jste sledovali tento film v hlavní roli se Sandrou Bullockovou. Název tedy vznikl v šedesátých letech minulého století. Organizátoři Miss Universe si uvědomili, že pouhé hodnocení krásy dívek je nuda. A lidi to začalo unavovat, přestali platit peníze za lístky a sledovat pořady v televizi. Aby to bylo možné změnit, byly představeny nominace Miss Congeniality, Miss Photogenic a Miss National Costume. Zúčastněných zemí bylo stále více. Například v roce 1963 soutěž poprvé vyhrála dívka z Brazílie Yeda Maria Vargas - další majitelka o výšce 167 cm.

Nová pravidla a online hlasování

V roce 1972 se globalizace konečně dostala na soutěž krásy a poprvé se konala mimo USA - v Portoriku. Pravidla se také změnila. Nyní se věkové hranice pro účastníky pohybovaly od 18 do 27 let a vítězové museli rok pracovat na základě smlouvy s organizátory. Doplatil na to Španěl Amparo Muñoz, který se v roce 1974 stal „Miss Universe“. Odmítla cestovat do Japonska a byla zbavena koruny. Dívka, mimochodem, byla nejen starší než výše uvedení předchůdci (20 let), ale také vyšší (173 cm).

Na konci 70. let se ve světě začaly objevovat osobní počítače a porota se rozhodla použít hlasování online ke shrnutí výsledků soutěže. Elektronizace procesu vyvolala mnoho otázek, jen málo lidí věřilo v poctivost hlasování prostřednictvím elektronických terminálů, ale následně, souběžně s rozvojem technologie, se odpor začal snižovat.

Sovětské dívky v show

Osmdesátá léta byla z hlediska nápadů nejkritičtějším obdobím soutěže. Každý je konečně unavený z nekonečných módních přehlídek v různých kostýmech a plavkách. Pomoc přišla z místa, kde nezožali. Díky Perestrojce dostaly příležitost zúčastnit se soutěže Miss Universe dívky ze SSSR a celého postsovětského prostoru. A přišli na to, jak udělat show mnohem zajímavější. Kromě banálních módních přehlídek byly představeny úkoly pro obecný rozhled, vynalézavost, smysl pro humor, znalost chování.

Trumpův vliv a černí vítězové

Americký miliardář Donald Trump pocítil zlatou minu v obnovující se soutěži krásy a koupil práva na Miss Universe, přičemž využil problémů předchozích investorů. Trump do show investoval spoustu peněz, kompetentně propagoval reklamy a zajistil, aby se na soutěž začalo znovu dívat mnoho Američanů a lidí z celého světa.

V roce 2005 tento titul získala kanadská zástupkyně města Natalya Glebova z města Tuapse na území Krasnodar. Ve 24 letech měla dívka výšku 180 cm a parametry blízké ideálu - 87 62 91.

Trump je často kritizován za rasovou nesnášenlivost. Částečně proto se v roce 2015 Donald rozhodl odhlásit ze soutěže a soustředit se na kampaň. Mimochodem, tato obvinění jsou docela podivná, protože během jeho vedení se vítězi soutěže staly dvě černé dívky, představitelky Indie, Portorika a latinskoamerických zemí.

Proč byla Oksana Fedorová zbavena titulu?

Během Trumpova vedení v roce 2002 se dívka z Ruska Oksana Fedorová stala poprvé Miss Universe. Soutěž se konala v květnu a v září byla Oksana zbavena tohoto titulu. Co se stalo a je to opravdu jen další intrika proti naší zemi? Je to mnohem jednodušší. Vítězka byla povinna do jednoho roku plně zpracovat smlouvu s organizátory, za kterou získala slušné peníze. Dostala k dispozici luxusní byt v New Yorku a musela být připravena cestovat do různých zemí s charitativními akcemi. Fedorová se naproti tomu rozhodla vrátit zpět do Petrohradu, aby obhájila svou práci. Organizátoři neměli na výběr. Rusku zbavili koruny a dali ji dívce z Panamy, která obsadila druhé místo.

Krása je trvalá

Móda je cyklická, ale krása je stálá. Od zahájení takových soutěží uplynulo téměř 70 let, ale standardy krásy se prakticky nezměnily. Plavky, večerní šaty se změnily, ale vítězky Miss Universe jsou stále stejně dobré jako v 50. letech minulého století. Je to vyšší.

Jediné, co bych chtěl organizátorům popřát, je věnovat více pozornosti ruským soutěžícím. Jedno vítězství za 70 let je velmi málo. A pokud si myslíte, že ruská žena byla zcela zbavena titulu, pak je to úplně smutné. V další soutěži tedy čekáme na návrat ruských dívek nahoru!